Jump to content
Sign in to follow this  
Kave

Propunere quests

Recommended Posts

1. Numele tău: Kave

2. Propunerea ta: Rework questurilor.

3. Cu ce crezi ca va ajuta propunerea ta server-ul?: Va diversifica questurile ce le fac playerii, in momentul actual majoritatea playerilor spameaza doar questurile din ,,mining"

4. Ai resurse pentru ca propunerea ta sa fie implementata?: Nu stiu structura pluginului, dar cel mai probabil merge fi editate numerele/

5. Pe ce sectiune?: Pe toate sectiunile de survival.

6. Alte comentarii?: -

1 hour ago, Septy_FTW said:

Ai mare dreptate în loc de xp sa des bani

Nu neaparat bani, ar cam modifica economia, playerii facand rost de farm rod pe 1.12 spre exemplu mult mai rapid. Ar fi interesant level la job/puncte care le primesti la vote daca indeplinesti o secțiune intreaga sau o cheie common. Sunt multe lucruri care ar putea fi implementate, insa nu stiu cat de posibile sunt cele sugerate de mine.

Cum ai zis si tu (in momentul actual majoritatea playerilor spameaza doar questurile din ,,mining")

Nu neaparat sa fie bani sau puncte, o idee ar fi key vote sau diferite blocuri mna... :pro:

:pro: Ar fi frumos daca ar exista questuri personalizate pentru fiecare sectiune . Ex: Mai multe questuri legate de mining pe skyblock easy , mai multe questuri legate de ferme pe survival 1.12 etc

:pro:
Mi se pare o propunere foarte buna, in momentul actual se fac doar questurile de "mining" pentru bani, in rest nimic.

:pro: ar putea fi aaugate quest-uri si pe gta  , si ma tot intreb , dc nu va ocupati si de gta?... Ar putea fi mult maj populata daca ati adauga lucruri noi , ati schimba spawn-ul , unele warp-uri , sunt lafel ca acum 2 ani , si sunt aproape asemanatoare cu add2... Ar putea fi schimbate , si facuta sectiunea mult mai frumoasa

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this